Přehled mimořádných událostí v měsíci říjnu 2016

Celkem k 6 událostem vyjela jednotka v měsíci říjnu.

1.10. byla jednotka vyslána k likvidaci sršního hnízda.

9.10. vyjela jednotka na ulici Ondřejnickou, kde provedla likvidaci dvou vosích hnízd ve štítu střechy rodinného domu.

17.10. v odpoledních hodinách vyjeli hasiči k nahlášenému požáru popelnice na ulici Žižkova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o pálení dřevěných palet v kovovém barelu. Jednotka nezasahovala a vrátila se zpět na základnu. Celá událost byla překvalifikována jako planý poplach.

20.10. byla jednotka operačním střediskem vyslána k otevření uzavřených prostor rodinného domu na ulici Hlavní. V jedné z místností se nacházela osoba, která nekomunikovala a bylo u ní zjištěno bezdeší. Hasiči zahájili resuscitaci. Postižený byl poté předán ZZS, která dále pokračovala v resuscitaci, bohužel i přes veškerou snahu však byla neúspěšná.

26.10. krátce po 15. hodině vyjela jednotka k úniku nafty z vozidla na silnici I/56 do Bašky. Na místě již zasahovala jednotka HZS F-M. Po dohodě s velitelem zásahu jednotka nezasahovala a vrátila se zpět na základnu.

27.10. hasiči vyjeli na ulici Polní, kde se na drátech veřejného osvětlení zachytila sýkorka. Ve spoluprací s HZS F-M byla sýkorka za pomocí teleskopické tyče vyproštěna.