Přehled mimořádných událostí v měsíci prosinci 2016

V prosinci zasahovala jednotka celkem u 7 mimořádných událostí. Ve dvou případech vyjížděli hasiči k požáru, 2 krát zasahovali u dopravní nehody a 3 krát byli vysláni k technické pomoci.

2.12. vyjížděla jednotka ke dvěma událostem. V prvním případě byla jednotka povolána k požáru rodinného domu ve Starém Městě, kde doplňovala vodu do CAS HZS F-M a pomáhala s rozebíráním a dohašováním konstrukcí rodinného domu. Celkem zasahovalo 10 jednotek (HZS stanice F-M, JSDH Staré Město, Frýdek, Baška, Janovice, Raškovice, Dobrá, Vyšní Lhoty a Frýdlant nad Ostravicí).
Ve druhém případě se jednalo o technickou pomoc, kde se na střeše bytového domu v ulici Jiráskova vlivem silného větru uvolnily plechy.

9.12. dopoledne vyjela jednotka k dopravní nehodě osobního automobilu do obce Ostravice, které sjelo do příkopu a převrátilo se na bok. Řidič vozidla byl po příjezdu jednotky již v péči posádky ZZS, hasiči provedli protipožární opatření, stabilizovali vozidlo, odpojili autobaterii vozidla. Vzhledem k tomu, že z vozidla unikaly provozní kapaliny, byly použity sběrné nádoby a únik byl zasypán sorbentem.

12.12. jednotka vyjela k otevření rodinného domu. Po otevření dveří příslušníci PČR prohledali dům. V domě nalezli zraněnou osobu. Do příjezdu ZZS hasiči poskytovali první pomoc.

18.12. byla jednotka vyslána IBC k požáru přístavku u rodinného domu. Po příjezdu již na místě zasahovala SDH Baška a HZS F-M. Po domluvě s velitelem zásahu jednotka začala vyklízet garáž, kde se nacházel automobil, se kterým se podařilo majiteli vyjet. Po vyklizení garáže se jednotka zapojila do hasebních prací.

28.12. vyjela jednotka ke spadlému stromu, který zasahoval přes svodidla na silnici I/56 ve Frýdlantu nad Ostravicí.

30.12. byla jednotka vyslána k dopravní nehodě dvou osobních automobilů na ulici Hlavní ve Frýdlatnu nad Ostravicí. Jednotka provedla protipožární opatření, odpojila autobaterie u obou vozidel a uniklé provozní kapaliny byly zasypány nasákavým sorbentem. Do příjezdu policie jednotka usměrňovala provoz. Po zadokumentování nehody policií jednotka vypomohla s naložením jednoho z vozidel na vozidlo odtahové služby, uklidila komunikaci a vrátila se zpět na základnu.

Odkazy na tiskové zprávy zásahů, kterých se zúčastnila JSDH Frýdlant n.O.: požár Staré Město, požár Baška.