Mladí
hasiči

TRÉNINKY KAŽDÝ ČTVRTEK OD 17:00 HOD. V PROSTORÁCH HASIČSKÉ ZBROJNICE

Mladí hasiči v roce 2016

Rok 2016 je za námi, a tak je třeba zrekapitulovat, co vše se událo mezi mladými hasiči.

Zimní příprava probíhala v nafukovací hale ve Sport relax centru Kotelna, kde jsme hráli různé hry a trénovali na únorovou soutěž v hasičské zručnosti, která se pravidelně koná v tělocvičně na Pstruží. Vyrazili jsme na tuto soutěž se dvěma družstvy. Mladší žáci se umístili na celkovém 11. místě a starší žáci obsadili 15. příčku.

V březnu jsme se zúčastnili maškarního večírku ve zdejší hasičské zbrojnici.

V dubnu si naši mladí hasiči rozšířili znalosti a po úspěšně zdolaných zkouškách do našich řad přibyli noví preventisté junioři, preventisté, strojníci junioři a strojníci. A na konci měsíce jsme samozřejmě vypomohli se zdobením a stavěním máje.

Pak už nám začaly soutěže v požárním útoku. V loňském roce jsme objeli mnohem méně soutěží než v předešlých letech. Mohlo za to bohužel mé pracovní vytížení, ale snažila jsem se, co mi síly stačily a tak jsme s mladšími žáky objeli celkem 5 soutěží, starší žáci se zúčastnili 7 soutěží. Mladší žáci nejlepšího výsledku docílili v Oprechticích, kde s časem 17,451 obsadili 6. příčku. Nutno podotknout, že konkurence byla obrovská a v kategorii mladších žáku na této soutěži zápolilo hned 27 družstev. Na naší domácí soutěži jsme dokonce postavili na start hned 2 družstva mladších žáků, ale na domácí soutěži se prostě nedaří, a tak posbírali pouze 10. a 12. místo. Starší žáci nejlepšího umístění dosáhli v Janovicích, kde dopravní a útočné vedení musí běžet do kopce. Zde s časem 20,267 brali 6. místo. Nejlepšího výkonu však dosáhli opět na soutěži v Oprechticích: čas 17,008, na rychlejším proudu 15,944, jim vynesl 11. místo.

V sobotu 25. června dopoledne se uskutečnil již 9. ročník soutěže mladých hasičů O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí. Na naši soutěž se sjelo celkem 35 družstev. V kategorii mini žáci bylo jediné družstvo, a to zástupci z Nové Vsi. S časem 50,649 jasně zvítězili. V kategorii mladších žáků zápolilo celkem 17 družstev. V této kategorii triumfovalo družstvo Nové Vsi A s časem 12,733, na 2. místě se umístila Lučina A za čas 13,876 a bronz braly Malenovice – 15,433. Kategorii starších žáků kralovalo Lubno za krásný čas 11,833, stříbro si vystříkaly časem 13,433 Kunčice pod Ondřejníkem a bronz vybojovaly Malenovice B s časem 13,774.

Když si vzpomenu, jak jsem soutěžila já za starší žáky, a náš nejlepší čas byl 21,43 a stačil nám na krásné 3. místo, tak je k neuvěření, jak se ta technika posunula tolik kupředu.

Ale vraťme se do přítomnosti.
V říjnu starší žáci vyrazili na Pražmo, kde se konalo podzimní kolo hry Plamen – závod požárnické všestrannosti. Bohužel našim hendikepem byla střelba ze vzduchovky, kterou jsme nemohli moc trénovat z důvodu začátku rekonstrukce požární zbrojnice, a tak jsme se s vydatným množstvím trestných bodů ze střelby umístili na posledním 28. místě.

V prosinci jsme se scházeli v prostorech kulturního domu Frýdlant nad Ostravicí, kde zároveň proběhla i každoroční vánoční besídka, která letos byla téměř plně v režii mladých hasičů, kteří si připravili různé hry a vystoupení. Za poskytnuté prostory bych městu Frýdlant nad Ostravicí chtěla tímto poděkovat.

V roce 2016 jsme se výrazně zlepšili ve sběru papíru, kdy jsme odevzdali celkem 500 kg. Z části se jednalo o papír po úklidu hasičárny. Tímto bych chtěla poděkovat, že jste tuto sběrnou surovinu věnovali mladým hasičům.

Přiznávám, že oproti předešlému roku byl rok 2016 o něco chudší, ale věřím, že rok 2017 nám to vynahradí. Já se budu snažit a doufám, že mi hvězdy budou nakloněny a snad mi i vypomohou ostatní.

Závěrem bych chtěla ještě poděkovat všem členům, kteří vypomáhali s mladými hasiči a i těm, kteří vypomáhali na dětské soutěži. Děkuji.

Zuzana Petrová
Vedoucí MH