Mladí
hasiči

TRÉNINKY KAŽDÝ ČTVRTEK OD 17:00 HOD. V PROSTORÁCH HASIČSKÉ ZBROJNICE

Letní soustředění mladých hasičů 28.7.- 3.8.2018

Přelom července a srpna patřil letos vůbec poprvé letnímu hasičskému soustředění, kterého se pod taktovkou vedoucí mládeže Zuzky Petrové zúčastnilo 13 dětí ve věku od 6 do 15 let.

V průběhu celého týdne, kdy bylo počasí více než luxusní, byl pro děti připraven nabitý a pestrý program plný her, soutěží, výletů a exkurzí. Děti měli možnost přespání ve stanech, které si postavily v našem areálu.

Během týdne jsme podnikli výlet na Ondřejník, který byl obohacen o návštěvu na stanovišti Horské služby a ZZS. Cestou děti plnily různé úkoly, které byly součásti hry.

Na cvičáku ve Frýdlantu nám pan Červenka ukázal výcvik různých plemen psů a obohatil nás o velmi zajímavé informace. Vyjeli jsme na výlet do Hlučína, kde jsme navštívili dětský ranč. Poté jsme se přesunuli na vodní nádrž Štěrkovna, kde jsme byli domluveni s Vodní záchrannou službou, která nám vyšla vstříc a prakticky nám ukázala nejen záchranu osob z vodní hladiny, ale také své vybavení, které jsme měli možnost si vyzkoušet.

Také jsme vyrazili na Školní a výcvikové zařízení HZS ve FM. Zde si děti vyzkoušely projít hasičský polygon a cvičnou štolu. Pak následovala exkurze na HS FM.

Ve středu ráno jsme se rozjeli vlakem na Čeladnou, kde jsme vystoupili a vyrazili na Ostravici po turistické trase. V chatě na nás už čekal Štěpán Krkoška což je několikanásobný mistr světa i Evropy ve psím spřežení. Proběhl výklad o tomto sportu a ukázka psů.

Po celý týden měli děti v našem areálu připraveny hry a soutěže jak jednotlivců, tak družstev. Úspěch sklidil hlavně bazén, který jsme během týdně obdrželi od našeho sponzora.

Děti si také vyzkoušeli první pomoc na cvičných figurínách, na které byl napojen defibrilátor. Pomocí termokamery, vyváděcích kukel a dýchacího přístroje provedli vyhledávání osob ze zakouřeného prostoru.

Dětem se velmi líbila lehká pěna, kterou jsme pomocí agregátu vytvořili na našem trávníku. Večer probíhalo promítání pohádek v našem sále, nebo jsme také opekli párky a udělali vaječinu.

Jeden večer byla pro děti vytvořena stezka odvahy, kde děti za tmy sbíraly razítka na vytyčené lesní trase. Samozřejmě nechybělo i nějaké to strašidlo.

Celé letní hasičské soustředění se všem moc líbilo a už nyní se všichni těší na příští ročník.

Foto ze soustředění 1. část

Foto ze soustředění 2. část