Přehled mimořádných událostí v měsíci listopadu 2016

Celkem 10 mimořádných událostí řešila jednotka v průběhu měsíce listopadu. Jednalo se v 5-ti případech o technickou pomoc, 3 krát hasiči zasahovali u dopravní nehody, k požáru vyjížděli v jednom případě jedna událost byla kvalifikována jako planý poplach.

8.11. v nočních hodinách vyjela jednotka do ulice Sokola Tůmy, kde pomohla ZZS s transportem pacienta z rodinného domu do sanitky.

13.11. byla jednotka vyslána hned ke dvěma událostem. Nejprve byla IBC vyslána k odčerpání vody v podchodu na ulici Hukvaldská, kdy byla po odčerpání vody povolána k požáru v obci Pstruží, kde oheň zachvátil garáž se sedlovou střechou a podkrovím. Na místě zasahovalo celkem 5 jednotek.

17.11. půl hodiny po půlnoci zasahovali hasiči u dopravní nehody polského kamionu na Nové Dědině, kde řidič, který byl pod vlivem alkoholu nezvládl otáčecí manévr a se soupravou zapadl do příkopu.

21.11. vyjela jednotka v průběhu dne ke dvěma spadlým stromům, z nichž jeden spadl do drátů elektrického vedení.

22.11. byla jednotka vyslána ke spadlému stromu, který měl zasahovat z části do vozovky na silnici I/56 do katastru obce Metylovice. Jednotka projela určenou trasu, žádný strom nebyl zjištěn a celá událost byla překvalifikována jako planý poplach.

25.11. před devátou hodinou večerní vyjeli hasiči k dopravní nehodě dodávky a osobního automobilu v obci Sviadnov na silnici I/56 ve směru na Ostravu. Jednotka pomohla s ošetřením dvou zraněných osob a vrátila se zpět na základnu.

28.11. krátce po osmé hodině ranní zasahovali hasiči u dopravní nehody dvou osobních automobilů na nadjezdu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Jednotka provedla zajištění místa nehody, odpojila autobaterie vozu, provedla protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypala nasákavým sorbentem. Po zadokumentování místa nehody policií pomohla s naložením havarovaných vozidel. Poté se vrátila zpět na základnu.

29.11. byla jednotka vyslána do obce Pstruží k otevření zabouchnutých vstupních dveří rodinného domu, kde se uvnitř nacházel malý chlapec.

Odkazy na tiskové zprávy zásahů, kterých se zúčastnila JSDH Frýdlant n.O.: požár garáže, dopravní nehoda kamionu.