Aktuality

Dotace pro SDH Frýdlant nad Ostravicí

SDH Frýdlant nad Ostravicí obdržel pro rok 2016 dotaci od města ve výši 15 000 Kč. Tyto finance jsou určeny pro podporu činnosti SDH a mladých hasičů a budou využity jako náklady na občerstvení pro členy, startovné na soutěžích v požárním útoku, poháry a věcné odměny pro všechny družstva účastněné na soutěži o pohár starosty SDH Frýdlant n. O., tisk plakátu k pořádané soutěži, kancelářské potřeby, nákup materiálu na opravu základny, nákup laviček a stolů pro pořádání soutěže, kurzy a školení vedoucích členů.

Přehled mimořádných událostí v měsíci dubnu 2016

V měsíci dubnu řešili hasiči celkem 4 mimořádné události.

Dne 3.4.2016 v 5:35 vyjela jednotka k nahlášené dopravní nehodě kamionu na silnici I/56. Po příjezdu na místo byl zjištěn kamion v příkopě. Řidič byl mimo vozidlo a při nehodě nebyl zraněn. Hasiči odpojili baterie a provedli protipožární opatření.
celý článek

Přehled mimořádných událostí v měsíci březnu 2016

Celkem k 9 mimořádným událostem vyjela jednotka v průběhu měsíce března.

Hned první březnový den musela jednotka vyjíždět ke dvěma dopravním nehodám, kdy v prvním případě vyjížděla k nahlášenému střetu vlaku a osobního automobilu na trati mezi Frýdlantem n. O. a Ostravicí. Po příjezdu na místo byl zjištěn automobil v příkopu vedle tratě. Řidič se již nacházel mimo vozidlo s lehkým zraněním. Hasiči provedli protipožární opatření a průzkum ve vlaku, kterým cestovalo zhruba 40 pasažérů, nikdo ve vlaku nebyl zraněn. Poté jednotka pomohla s evakuací cestujících a místo události bylo předáno drážním hasičům.
Ve druhém případě krátce před 19 hodinou byla jednotce nahlášena dopravní nehoda s vyproštěním osob na silnici I/56. Po příjezdu byla zjištěna nehoda 4 vozidel a 2 zraněné osoby.
celý článek

Přehled mimořádných událostí v měsíci únoru 2016

V měsíci únoru vyjela jednotka celkem k 10 mimořádným událostem, kdy se jednalo v šesti případech o technickou pomoc a čtyři požáry.

29.2.2016 krátce před 18. hodinou vyjela jednotka k otevření bytu na ulici Pionýrů, kde se měla nacházet osoba se zdravotním postižením. Po příjezdu na místo byl byt již otevřen za pomocí náhradních klíčů a na místě zasahovala ZZS a PČR.
celý článek

Nebezpečné plyny v domácnosti

Jednotka SDH Frýdlant nad Ostravicí začátkem ledna řešila 2 mimořádné události, při kterých hrál roli výskyt CO.
Přinášíme Vám informační leták HZS MSK týkající se nebezpečných plynů v domácnosti ke stažení zde: nebezpecne_plyny_v_domacnosti.pdf

Činnost jednotky v roce 2015

V roce 2015 jednotka SDH Frýdlant nad Ostravicí vyjela k 139 mimořádným událostem. Jednotka řešila různorodé události. Nejvíce technické pomoci (64x), poté následovaly dopravní nehody (40x). V roce 2015 hasiči vyjeli k 24 požárům. Dále také řešili únik látek, ať už ropných produktů, kapalin nebo plynu a to v 5 případech. Dále jednotka řešila 4 plané poplachy a 2 ostatní pomoci.
celý článek

Předávání techniky Ostrava - Zábřeh

Dne 8. října se zástupci jednotky sboru dobrovolných hasičů společně se starostkou města Frýdlant nad Ostravicí vydali na centrální stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Ostravě-Zábřehu. Na stanici probíhalo předávání nové techniky pro jednotky dobrovolných hasičů.
celý článek

1 2 3 4 5 6 7