10. ročník soutěže mladých hasičů "O Pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí"

Dne 24. června 2017 pořádal Sbor Dobrovolných Hasičů F.n.O. jubilejní 10. ročník soutěže mladých hasičů "O Pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí" v požárním útoku.
Soutěž probíhala ve věkových kategoriích mladší žáci (6-12 let), starší žáci (12-16 let) a mini (do 6ti let věku). Z důvodu úprav venkovních prostor naší hasičárny jsme byli do poslední chvíle rozhodnuti pořádat tyto závody v areálu střediska sociálních služeb (zahrada za hasičárnou), kde byli ochotni nám v rámci možnosti vyjít vstříc. Nakonec jsme se rozhodli uspořádat závody v našem areálu i přesto, že zatím není v ideálních podmínkách, jaké bychom potřebovali. Účast byla hojná díky počasí a také proto, že se naše děti pravidelně účastní většího počtu soutěží v jiných městech a obcích kraje a týmy z těchto sborů nám to přijeli vrátit. Je to také poslední dětská soutěž před prázdninami. Nezapomněli jsme ani na občerstvení pro malé závodníky, jejich doprovod a návštěvníky závodů. K dispozici byl stánek s čepovanou kofolou, párky v rohlíku a drobnými sladkostmi.
Závěrem bych chtěl poděkovat jménem celého našeho SDH všem sponzorům, kteří nám na pořádání závodů přispěli, mezi nimi i městu Frýdlant nad Ostravicí, které tradičně přispívá formou grantu na činnost mladých hasičů.
Také bych chtěl jmenovitě poděkovat panu Pavlovi Závodnému, technikovi Střediska sociálních služeb města F.n.O. v čele s panem ředitelem Ing. Jiřím Hořínkem za poskytnutí areálu pro naše každotýdenní čtvrteční tréninky.
Do budoucna bychom si přáli "jen" finálně upravené venkovní prostory našeho areálu a lepší umístění našich dětí, a to nejen na domácích hasičských závodech, na kterých se na vás všechny budeme příští rok opět těšit.

VÝSLEDKY: zde

Bc. Libor Cvik
Starosta SDH

Kácení máje

Ve středu 31.5. jsme káceli májku. Foto v galerii.

Stavění májky

V sobotu 29.4. proběhlo stavění májky. Při této příležitosti jsme rovněž připravili vaječinu. Fotky naleznete v galerii.

Přehled mimořádných událostí za 1. čtvrtletí roku 2017

Jednotka vyjela v 1. čtvrtletí roku 2017 celkem ke 21 mimořádným událostem, z toho k 5ti požárům, 14 krát k technické pomoci, 1 krát k úniku nebezpečných látek a v jednom případě se jednalo o planý poplach. Ve dvou případech se jednalo o taktické cvičení, a to dne 31.1., kdy byla jednotka vyslána IBC k úniku nebezpečných látek do ovzduší v hale Polárka ve Frýdku-Místku a ve druhém případě se jednalo o požár nízké budovy v obci Janovice dne 10.3. .

Z požárů stojí za zmínku požár v Kopřivnici, který zachvátil halu bývalé lisovny a byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovalo celkem 33 jednotek PO. Jednotka byla povolána 7.1. ve 23:53 s vozidlem CAS 32 T815.
Tiskovou zprávu, včetně videí a fotek naleznete zde.

V případě technické pomoci se jednalo převážně o odstraňování stromů a to ve dnech 4.3. a 5.3., kdy evidujeme celkem 5 výjezdů.

Činnost jednotky v roce 2016

V roce 2016 řešila jednotka celkem 102 mimořádných událostí. Nejčastěji jednotka vyjížděla k technické pomoci, a to ve 42 případech. U dopravních nehod zasahovali hasiči celkem 28 krát, k požáru byla jednotka povolána celkem 18 krát, k záchraně osob a zvířat 5 krát a únik nebezpečných látek řešili hasiči ve třech případech. Zbývajících 6 událostí bylo vyhodnoceno jako planý poplach.
celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8