Činnost jednotky v roce 2017

V roce 2017 byla jednotka povolána IBC celkem ke 126 mimořádným událostem, z toho se ve dvou případech jednalo o taktická cvičení a jednou byla jednotce vyhlášena pohotovost na vlastní zbrojnici.

Jak již bývá zvykem, nejčastěji vyjížděli hasiči k technické pomoci, a to v 60 ti případech, k požárům byla jednotka vyslána 29 krát, u dopravních nehod zasahovala 20 krát. Dále pak následovala záchrana osob a zvířat ve třech případech, únik nebezpečných látek řešili hasiči ve dvou případech a 9 událostí bylo kvalifikováno jako planý poplach.
celý článek

PF 2018

PF2017

Přehled výjezdů jednotky ve třetím čtvrtletí roku 2017

Ve 3. čtvrtletí byla jednotka vyslána celkem 35 mimořádným událostem. Nejčastěji vyjížděli hasiči k technické pomoci, a to v 18 případech, kdy se jednalo o likvidaci obtížného hmyzu (7x), odstranění stromu (6x), otevření uzavřených prostor (3x), odstranění nebezpečných stavů (1x) a transport pacienta (1x). K požárům byla jednotka povolána celkem 8 krát, poté následovaly dopravní nehody celkem v 6 případech, únik nebezpečných látek museli hasiči řešit celkem 2 krát a v jednom případě se jednalo o záchranu osob a zvířat (pátrání po pohřešované osobě).

Jednotka vyjela celkem k 8 požárům. V případě nízkých budov 3 krát, výškových budov v jednom případě, požár dopravních prostředků řešili hasiči ve dvou případech stejně tak jako požár lesního porostu. 1.9. krátce před sedmnáctou hodinou vyjela jednotka k požáru osobního automobilu na silnici I/56 ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po příjezdu na místo události a následným průzkumem byl zjištěn požár v motorové části vozidla, který hasiči uhasili pomocí vysokotlakého proudu. Vzhledem k tomu, že z vozidla unikly provozní kapaliny, byl použit nasákavý sorbent. Po naložení automobilu na vozidlo odtahové služby jednotka provedla očištění komunikace a vrátila se zpět na základnu.

9.9. v 16:42 vyjeli hasiči k požáru výškové budovy v ulici Nerudova. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná „pouze“ o spálené potraviny. Hasiči provedli odvětrání prostor za pomocí přetlakového ventilátoru. 22.9. po deváté hodině ranní byla jednotka vyslána IBC do obce Kozlovice k požáru podkroví rodinného domu. Po provedení průzkumu a domluvě s VZ prováděla jednotka odvětrání zakouřeného prostoru, rozebírání, hašení stropní a střešní konstrukce. Předběžně odhadovaná škoda byla vyčíslena na 900 tisíc korun. Na místě jednotka zasahovala společně s HZS F-M, JSDH Kozlovice a Metylovice.

2.8. před půl druhou odpolední vyjeli hasiči k ohlášené dopravní nehodě v prostoru čerpací stanice na ulici Hlavní ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde osobní vozidlo srazilo tři osoby a narazilo do sloupu čerpací stanice. Hasiči po příjezdu začali s poskytováním první pomoci všem třem zraněným osobám. Po příjezdu posádek ZZS dále vypomáhali s ošetřováním a transportem zraněných do sanitních vozidel a vrtulníku. Hasiči rovněž provedli protipožární opatření.

18.8. v 10:48 byla jednotka vyslána do obce Pržno, kde došlo na železničním přejezdu ke střetu vlaku s osobním vozidlem. Po příjezdu bylo zjištěno, že se ve vozidle nachází řidička, která byla zasahujícím lékařem prohlášena za mrtvou a dva psi, kteří byli rovněž nárazem usmrceni. Hasiči provedli odpojení baterie vozidla, společně s příslušníky PČR prošli vlakovou soupravu, zdali nedošlo ke zranění cestujících (ve vlaku cestovalo cca 130 osob). Po příjezdu hasičů SŽDC provedli evakuaci vlaku a po zadokumentování místa nehody započali společně s hasiči SŽDC s vyprošťovacími pracemi a odstraňováním následků nehody.

Technická pomoc

Dne 27.8. před 15 hodinou zasahovali hasiči v ulici Havlíčkova, kde na rodinný dům spadl vzrostlý strom. Na místo byla povolána výšková technika a vyprošťovací automobil ze stanice F-M, společně s nimi pracovníci energetiky, kteří odpojili přívod elektrické energie do domu. Strom byl postupně ořezán a za pomocí vyprošťovacího automobilu odstraněn s minimálním poškozením domu.

1 2 3 4 5 6 7 8