Aktuality

PF 2018

PF2017

Přehled výjezdů jednotky ve třetím čtvrtletí roku 2017

Ve 3. čtvrtletí byla jednotka vyslána celkem 35 mimořádným událostem. Nejčastěji vyjížděli hasiči k technické pomoci, a to v 18 případech, kdy se jednalo o likvidaci obtížného hmyzu (7x), odstranění stromu (6x), otevření uzavřených prostor (3x), odstranění nebezpečných stavů (1x) a transport pacienta (1x). K požárům byla jednotka povolána celkem 8 krát, poté následovaly dopravní nehody celkem v 6 případech, únik nebezpečných látek museli hasiči řešit celkem 2 krát a v jednom případě se jednalo o záchranu osob a zvířat (pátrání po pohřešované osobě).

Požáry

Jednotka vyjela celkem k 8 požárům. V případě nízkých budov 3 krát, výškových budov v jednom případě, požár dopravních prostředků řešili hasiči ve dvou případech stejně tak jako požár lesního porostu. 1.9. krátce před sedmnáctou hodinou vyjela jednotka k požáru osobního automobilu na silnici I/56 ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po příjezdu na místo události a následným průzkumem byl zjištěn požár v motorové části vozidla, který hasiči uhasili pomocí vysokotlakého proudu. Vzhledem k tomu, že z vozidla unikly provozní kapaliny, byl použit nasákavý sorbent. Po naložení automobilu na vozidlo odtahové služby jednotka provedla očištění komunikace a vrátila se zpět na základnu.

9.9. v 16:42 vyjeli hasiči k požáru výškové budovy v ulici Nerudova. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná „pouze“ o spálené potraviny. Hasiči provedli odvětrání prostor za pomocí přetlakového ventilátoru. 22.9. po deváté hodině ranní byla jednotka vyslána IBC do obce Kozlovice k požáru podkroví rodinného domu. Po provedení průzkumu a domluvě s VZ prováděla jednotka odvětrání zakouřeného prostoru, rozebírání, hašení stropní a střešní konstrukce. Předběžně odhadovaná škoda byla vyčíslena na 900 tisíc korun. Na místě jednotka zasahovala společně s HZS F-M, JSDH Kozlovice a Metylovice.

Dopravní nehody

2.8. před půl druhou odpolední vyjeli hasiči k ohlášené dopravní nehodě v prostoru čerpací stanice na ulici Hlavní ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde osobní vozidlo srazilo tři osoby a narazilo do sloupu čerpací stanice. Hasiči po příjezdu začali s poskytováním první pomoci všem třem zraněným osobám. Po příjezdu posádek ZZS dále vypomáhali s ošetřováním a transportem zraněných do sanitních vozidel a vrtulníku. Hasiči rovněž provedli protipožární opatření.

18.8. v 10:48 byla jednotka vyslána do obce Pržno, kde došlo na železničním přejezdu ke střetu vlaku s osobním vozidlem. Po příjezdu bylo zjištěno, že se ve vozidle nachází řidička, která byla zasahujícím lékařem prohlášena za mrtvou a dva psi, kteří byli rovněž nárazem usmrceni. Hasiči provedli odpojení baterie vozidla, společně s příslušníky PČR prošli vlakovou soupravu, zdali nedošlo ke zranění cestujících (ve vlaku cestovalo cca 130 osob). Po příjezdu hasičů SŽDC provedli evakuaci vlaku a po zadokumentování místa nehody započali společně s hasiči SŽDC s vyprošťovacími pracemi a odstraňováním následků nehody.

Technická pomoc

Dne 27.8. před 15 hodinou zasahovali hasiči v ulici Havlíčkova, kde na rodinný dům spadl vzrostlý strom. Na místo byla povolána výšková technika a vyprošťovací automobil ze stanice F-M, společně s nimi pracovníci energetiky, kteří odpojili přívod elektrické energie do domu. Strom byl postupně ořezán a za pomocí vyprošťovacího automobilu odstraněn s minimálním poškozením domu.

1 2 3 4 5 6 7 8