HASIČI Frýdlant n. O.

Přehled výjezdů jednotky v prvním čtvrtletí roku 2018

V průběhu prvního prvního čtvrtletí roku 2018 zaznamenala jednotka celkem 23 výjezdů k mimořádným událostem.

Hasiči vyjeli k pěti požárům, jedné dopravní nehodě, jedenácti technickým pomocem, v jednom případě k úniku nebezpečných látek a pětkrát byla událost vyhodnocena jako planý poplach.

10.2. ve 2:05 hod. byla jednotka povolána k požáru ve Skalici, kde hořela hospodářská budova o rozměrech 30 x 10 m. Velitel zásahu vyhlásil 2. stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovalo celkem deset jednotek hasičů.

18.3. ve večerních hodinách vyjeli hasiči k požáru rekreační chaty ve Frýdlantu nad Ostravicí v místní části Lubno. Při příjezdu hasičů byla celá chata zasažena plameny, na jejich likvidaci bylo použito tří vodních proudů. Celkem zasahovaly čtyři jednotky.

7.2. v osm hodin večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě osobního automobilu v obci Baška. Po příjezdu jednotky již na místě zasahovala ZZS, která měla v péči dvě zraněné osoby. Osobní vozidlo se nacházelo v na střeše v příkopu u silnice. Hasiči zajistili místo dopravní nehody, pomocí pákových nůžek rozstříhali a odstranili plot, který bránil v naložení havarovaného vozidla na vůz odtahové služby.

Únik nebezpečných látek

20.2. v dopoledních hodinách byla jednotka vyslána operačním střediskem do průmyslového areálu ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde došlo k proražení palivové nádrže kamionu. Hasiči provedli ucpání kanálových vpustí sorpčními rohožemi, dále pak provedli přečerpání cca 500 l nafty z proražené nádrže.

Technická pomoc

20.2. hasiči pomocí výškové techniky z HZS MSK F-M provedli odstranění rampouchů ze střechy budovy v ulici Elektrárenská ve Frýdlantu nad Ostravicí, které ohrožovaly chodce.

foto naleznete v galerii v sekci "Zásahy"